Souhlasím
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
www.resort-zduchovice.cz Najdete nás
na facebooku
Závody online
CZ  en
Bookmark and Share
Jméno:  Heslo: Novinky

CSIO ZDUCHOVICE 2018

3. 4. 2018 | Vložil: Jezdecké centrum Resort Zduchovice

CSIO ZDUCHOVICE 2018

 

Vyvrcholením mládežnického projektu SCM 2017/2018 České jezdecké federace a Jezdeckého centra Zduchovice budou v termínu 26-29.4.2018 velice atraktivní mezinárodní závody.

Juniorské závody úrovně CSIO se v České republice uskuteční historicky poprvé a podle potvrzené účasti nabídnou podnik na evropské úrovni. Účast na CSIO Zduchovice 2018 již potvrdili juniorské týmy Čech, Slovenska, Polska, Rakouska, Německa, Dánska a Finska. Stejnou a tím kompletní startovní listinu pozvaných týmů, které potvrdily pozvání, nabízí i kategorie mladých jezdců. Účast v týmové soutěži dětí potvrdily reprezentace z Česka, Polska, Rakouska a Německa.

Cílem projektu CSIO Zduchovice 2018 bylo umožnit českým nadějím porovnání  s ostatními jezdecky vyspělými zeměmi na domácí půdě. O úspěšnosti projektu SCM/CSIO  svědčí mimořádný zájem ze strany českých jezdů ve všech kategoriích. Odměnou budiž všem je potvrzená velice atraktivní účast jezdců z evropsky jezdecky vyspělých zemí, což bude velice zajímavou konfrontací a porovnáním výkonnosti našich dětí, juniorů a mladých jezdců.

Zajímavým zpestřením budou soutěže pony, jednou ze soutěží pro pony bude soutěž Equitation, které má u nás premiéru a je velmi populární v USA,  pro soutěže hodnocé na styl pořadatel využije přítomnost mezinárodní rozhodčí Sussane Macken, která patří v oboru k nejuznávanějším.  Pro pony budou připraveny celkem dvě túry na úrovni CSIP  a CSN-P.  

Součástí závodů budou také soutěže amatérů CSIAm-B a dvě túry pro mladé koně pro 5/6 leté a  pro 7/8 leté koně. Pro soutěže amatérů je limitovaný počet domácích jezdců 10, 10 míst je rezervováno pro zahraniční účastníky. U soutěží mladých koní je limitovaný počet přihlášených domácích jezdců 15 a 25 míst je pro zahraniční účastníky.

 Mezinárodní konfrontaci bude předcházet již tento víkend (6.-8.4.) kontrolní kvalifikační závody, které budou sloužit k výběru jezdců do jednotlivých reprezentačních týmů a do limitovaných individuálních soutěží, stavitelkou parkurů bude Christa Heibach, která bude mít na starosti design parkuru i na CSIO Zduchovice.

 Mezinárodní projekt CSIO Zduchovice 2018 bude elegantním zakončením projektu SCM. Poté budou naše mladé naděje vypuštěny na mezinárodní závodní scénu a bude velice zajímavé sledovat stoupající kvalitu a výsledky jednotlivých absolventů projektu SCM/CSIO  v mezinárodní konkurenci.

Poděkování všech si zaslouží iniciátorka projektu, prezidentka ČJF Ing.Olga Plachá, které se podařilo přizvat k participaci na tomto vizionářském  projektu významné osobnosti evropského jezdeckého dění. Tjark Nagel se stal šéftrenérem a odborným trenérským garantem reprezentačního týmu A.  Významná funkcionářka FEI Christa Heibach přijala roli stavitelky, organizátorky, renomované osobnosti mezinárodního skokového sportu, která svým entusiasmem, kontakty a mezinárodním renomé pomohla otevřít našemu mladému sportu "evropské dveře". Významnou měrou se podílela na organizační přípravě CSIO Zduchovice 2018 a implementaci stavitelského a organizačního know-how celého projektu. Poděkování patří také partnerům CSIO Zduchovice 2018, kteří si uvědomili a pochopili historickou unikátnost a křehkost tohoto pilotního projektu a rychlým rozhodnutím neváhali s nezištnou podporou této významné sportovní akce.

Dík patří také všem, kteří větší, či menší měrou přispěli k realizaci tohoto významného předělu v přípravě naší mladé jezdecké generace. Poděkování tak patří trenérům, rodičům, funkcionářům ČJF, týmu Jezdeckého centra Zduchovice a také mladým, nadšeným a pracovitým účastníkům končícího cyklu SCM / CSIO 2017/2018.

Pořadatel připravil pro tuto významnou akci kompletně zrekonstruované obě  opracoviště s novými povrchy, hrazením a kvalitní meliorační skladbou podloží. V loňském roce nově rekonstruované kolbiště patří svými parametry k evropské špičce, tak jako celé zázemí areálu. Tímto posledním krokem v dostavbě jezdeckého zázemí dochází k absolutní eliminaci nepřízně počasí. Pro účastníky bude připraveno rekordní 14000m2 nově zrekonstruovaných jezdeckých ploch špičkových parametrů a ustájení většiny koní v krytých halách.

 

Nashledanou ve Zduchovicích.